Folia rynkowa: Bitcoin zanurza się do 30,3 tys. dolarów jako opcja dla inwestorów stawiających zakłady na sieć Ethernet Sub-$800.

Bitcoin zanurzenie do zaledwie 30.305 dolarów został zintensyfikowany z lewarowanym długich likwidacji instrumentów pochodnych; handlowcy opcji są całkowicie niedźwiedzi na eter, rodzimy składnik aktywów Ethereum.

  • Bitcoin (BTC) handluje około 33.277 dolarów od 21:00 UTC (16:00 ET). Poślizg 10,9% w ciągu ostatnich 24 godzin.
  • Zakres 24-godzinny Bitcoin’a: 30.305- 38.947 dolarów (CoinDesk 20).
  • BTC powyżej 10 godzin, ale znacznie poniżej 50 godzinnych średnich kroczących na wykresie godzinowym, boczny sygnał dla techników rynkowych.

Cena Bitcoina spadła w ciągu ostatnich 24 godzin, z 38,947 dolarów o 22:00 UTC (17:00 ET) w niedzielę do 30,305 dolarów do 17:00 UTC (12:00) w poniedziałek, zgodnie z danymi CoinDesk 20. W ciągu 19 godzin, najstarsza kryptokurna świata spadła o 8,642$, co oznacza stratę ponad 22%. Od tego czasu cena wzrosła nieznacznie, ale nie bardzo, o 33.277 dolarów od czasu prasy.

“Bitcoin widzi, że jego stromy ruch w górę, coś, co jestem pewien, że niektórzy inwestorzy witają z zadowoleniem, po tym jak poczuli, że stracili okazję do dodania do słabości”, zauważyła Katie Stockton, analityk Fairlead Strategies.

Stockton nadal stoi za jej przewidywaniami z zeszłego tygodnia, że poziom “wsparcia” Bitcoin Trader jest gdzieś poniżej 25.000 dolarów, gdzie oczekuje, że inwestorzy zaleją rynek zleceniami kupna i podbiją cenę. “Trudno jest dostrzec, gdzie wsparcie zostanie ostatecznie odkryte na kilku poziomach, począwszy od 25.000 dolarów, ale jest mało prawdopodobne, aby stało się to natychmiast, biorąc pod uwagę warunki nadal wykupu”.

Według Jasona Lau, dyrektora operacyjnego kryptokurrency exchange OKCoin z siedzibą w San Francisco, rynek instrumentów pochodnych zaostrzył kryzys bitcoin’s tumble. “Ogólna korekta rynku została utrwalona przez długi okres czasu, który upłynął pod znakiem zapytania co do wysoko lewarowanych pozycji instrumentów pochodnych” – powiedział Lau CoinDesk.

Według agregatora danych Bybt, niedziela była zdecydowanie największym dniem likwidacji w ciągu trzech miesięcy, przy czym sam Binance przetworzył ponad 500 milionów dolarów w długich likwidacjach, kryptocurrency version of a margin call.

Jednak, zdaniem niektórych obserwatorów rynku, sprzedaż Bitcoin’a niekoniecznie jest zła dla kryptowaluty.

“Dzisiejszy spadek powinien być postrzegany jako zdrowa korekta przez inteligentne instytucje, które kupiły BTC od 20 000 dolarów po drodze do 30 000 dolarów”, zauważył David Lifchitz, dyrektor inwestycyjny firmy kwantowej ExoAlpha. “Niepokojącym sygnałem, że rozmawialiśmy z naszymi inwestorami, nie było to, że cena Bitcoin wzrosła, ale jego prędkość, prędkość, z jaką się poruszał i amplituda codziennych ruchów”.

Rzeczywiście, ponieważ Bitcoin przynosi ogromne zyski cenowe i późniejsze straty, jak to miało miejsce w poniedziałek, czynnik zmienności na rynku jest powiększony. Doprowadziło to do tego, że 30-dniowa zmienność kryptokurny na świecie została przesunięta do 71,9%, co jest poziomem niespotykanym od 5 czerwca 2020 roku.

Pomimo tego spadku, Rupert Douglas, szef działu sprzedaży instytucjonalnej u dostawcy usług przechowywania kryptograficznego Koine pozostaje niezłomnie byczy. “Rynek podwoił się w ciągu kilku tygodni w stosunku do poprzedniego wysokiego poziomu” – powiedział Douglas. “To bardzo niezwykłe, że rynek zachowuje się tak, jak robi (ale) Myślę, że idziemy znacznie wyżej, ponad 500.000 dolarów do 2023 roku.”

Podczas gdy jest to dość mega-bullish proklamacja przyszłej ceny Bitcoin’a, Douglas również zauważyć bitcoin’a notorycznej zmienności. “Będą ostre rewersy wzdłuż drogi, więc kupujcie dipy, a nie rajdy.”

Opcja eterowa uderza poniżej $1,000.

Druga co do wielkości kryptokurcja pod względem kapitalizacji rynkowej, ether (ETH), spadła w poniedziałek, osiągając poziom około 1.018 dolarów i obniżając się o 19% w ciągu 24 godzin od 21:00 UTC (16:00 ET).

Opcje eterowe handlowcy wydają się unosić, jak wrony szukając błyszczących rzeczy, nad możliwością dunking aktywów jeszcze bardziej. Największy otwarty strajk odsetkowy na rynku opcji eterowych w niedzielę wyniósł 400 dolarów, następnie 480 dolarów, a następnie 800 dolarów, według danych firmy analitycznej Skew.

Denis Vinokourov, szef badań w krypto brokera Bequant, również zauważyć, że handlowcy są prawdopodobnie zabezpieczenia na tych zakładach co najmniej z pewnym otwartym zainteresowaniem w połączeniach, które dają kupującemu prawo, ale nie obowiązek, do zakupu na 1.920 dolarów. “Styczeń 29 $1.920 call strike jest dziś szczególnie aktywny, w porównaniu z innymi opcjami. Sugeruje to kolejną rundę silnych zakupów za drugi co do wielkości składnik aktywów kryptograficznych.”

Categories: Bitcoin
Tags: