Hash Watch: Bitcoin Cash Services Reveal Contingency Plany na nadchodzący widelec

Bitcoin Cash blockchain ma zostać zaktualizowany w niedzielę, 15 listopada i nadal oczekuje się, że sieć się rozwinie.

Do tej pory szereg usług kryptograficznych ujawniły plany awaryjne dla widelca, a dzisiejsze dane pokazują, że 754 z 1000 bloków Bitcoin Cash zostały zaminowane za pomocą oprogramowania BCHN.

Za 11 dni nadchodzi upgrade The News Spy a najnowszą funkcją, która zostanie dodana do sieci jest algorytm ASERT Difficulty Adjustment Algorithm (DAA). Jednak społeczność przygotowuje się również do spornego widelca, ponieważ jeden z siedmiu projektów pełnego węzła BCH wprowadził do bazy kodowej propozycję finansowania infrastruktury (IFP). IFP był niezwykle kontrowersyjny, ponieważ stworzył wielką przepaść między tymi, którzy go wspierają, a tymi, którzy tego nie robią. We wrześniu news.Bitcoin.com informował o tym, że większość uczestników rynku BCH, w tym firmy, kadra zarządzająca, górnicy i deweloperzy z sześciu pełnych projektów węzłowych, zdecydowali się na pożegnanie Bitcoin ABC.

Jeśli chodzi o głosy w monetach, haszysz i rynki kontraktów terminowych, Bitcoin ABC nie radzi sobie dobrze w porównaniu z BCHN. Statystyki blokowe z portalu Coin Dance pokazują, że 75,4% lub 754 bloki z 1000 zostały wydobyte za pomocą oprogramowania BCHN. 11 bloków z ostatniego 1000 bloków BCHN zasygnalizowało ABC, co stanowi 1,09% z tysiąca wydobytych bloków. Istnieje około 2 exahash na sekundę (EH/s) z hashratu SHA256 wskazał na sieci Bitcoin Cash w środę 4 listopada.

Kontrakty Bitcoin ABC pokazują, że w środę po południu rynek handluje znacznie mniej niż kontraktami BCHN.

Kontrakty terminowe Poloniex ABC z parą uwięzi (USDT) wskazują, że żeton jest wymieniany na 20 USD za jednostkę. Kontrakty futures ABC na Coinflex są podobnie wyceniane na 20,50$ za jeden żeton ABC. Kontrakty futures ABC na Coinex są jeszcze niższe, ponieważ żeton ABC jest zamiana na 16,34 USD w momencie publikacji. Jeśli ceny skończą się mniej więcej tak samo po 15 listopada 2020 r., to zrzut ABC będzie miał bardzo małą wycenę rynkową pośród słupa totem z górnej pozycji cap rynku monet.

Od czasu naszego ostatniego raportu, kilku dostawców infrastruktury ogłosiło plany awaryjne na nadchodzącym widelcu. Na przykład operacja górnicza Poolin ujawniła swoje plany dotyczące widelca BCH zaplanowanego na 15-ty dzień.

“Oczekuje się, że sieć Bitcoin Cash (BCH) przejdzie ciężką pracę 15 listopada 2020 r.”, wyjaśnia Poolin. “Obecnie istnieją dwie konkurencyjne propozycje widelców, Bitcoin Cash ABC (ABC) i Bitcoin Cash Node (BCHN). Według najnowszych danych z Coin Dance, 76,3% bloków BCHN sygnalizowało wsparcie dla BCHN w ciągu ostatnich 7 dni, w porównaniu do 1,0% dla ABC. W przypadku sukcesu widelca, użytkownicy posiadający BCHN przed widelcem otrzymają nowe aktywa”.

Górnicza pula powiedziała również, że operacja przełączenia całego hashratu BCH na BTC na dzień przed twardym widelcem, planuje również wstrzymać płatności BCH 15 listopada, a “oddzielny komunikat o przełączeniu hashratu BCH z powrotem na BCH zostanie opublikowany po zakończeniu twardym widelcem i stabilnej sieci”. W czasie prasy Poolin przechwytuje tylko ponad 1% hashratu sieci BCH, zgodnie z danymi Coin Dance.

W dniu 30 października firma Bitgo poinformowała, że przygotowuje się również do nadchodzącego widelca 15 listopada. “Bitgo prowadzi obecnie węzły BCHN i spodziewa się, że będzie to dominująca sieć post-fork”, poinformowała firma na Twitterze. “Wstrzymamy wszystkie usługi BCHN o godzinie 00:00 UTC 15 listopada w ramach przygotowań do widelca”. Będziemy monitorować sieć i przywrócimy obsługę, jak tylko zostanie potwierdzona dominująca sieć. Naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa monet klientów. Więcej szczegółów o podejściu Bitgo do tego potencjalnego widelca zamieścimy w przyszłym tygodniu na blogu” – dodała firma.

Podczas wieczornych sesji kryptograficznych (ET), San Francisco Exchange Coinbase ujawniło swoje plany dotyczące nadchodzącego widelca. “Bitcoin Cash (BCH) ma przejść twardy rozwidlenie 15 listopada 2020 r.” – wytweetowała Coinbase. “Przed widelcem, Coinbase będzie prowadził węzły BCHN i spodziewa się, że będzie to dominujący widelec sieciowy. Kiedy rozwidlenie się zacznie, BCH wysyła/odbiera do i z coinbase.com i Coinbase Pro wstrzyma się i zostanie ponownie uruchomiony, kiedy uznamy, że aktualizacja jest stabilna”.

Dodano Coinbase:

Kiedy rozwidlenie zostanie ukończone, proszę pamiętać, że NIE będziemy obsługiwać BCH ABC wysyłania/odbioru rozwidlonych monet na coinbase.com lub Coinbase Pro.

Categories: Bitcoin, News
Tags: